Zespół czy DJ na wesele, co wybrać?

dj czy zespoł na wesele

Będąc przed ślubem podczas planowania wesela, z pewnością staniecie przed wyborem wybrania zespołu lub DJ. Zastanawiacie się czy lepszym wyborem na wesele byłby zespół czy dj? Decyzja ta nie należy z pewnością do łatwych. W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie, by ułatwić Wam podjęcie właściwej decyzji.

Co jest ważne żeby wesele było udane pod kątem zabawy ? Na to pytanie składa się wiele czynników. Podstawową przesłanką by zabawa była udana z pewnością jest odpowiednio dobrany repertuar muzyczny, oraz sposób w jaki dj lub zespół poprowadzi całość imprezy weselnej. Pamiętać należy że wesele to nie tylko Para Młoda, ale także ich goście. Repertuar dobrany więc powinien zostać w taki sposób, by zaspokoić gusta muzyczne nie tylko Pary Młodej, ale także gości, zarówno tych młodszych jak i starszych – choć od razu Wam powiem – nie jest to prosta sprawa, ale doświadczeni Dj’e radzą sobie z tym doskonale.

Poniżej przedstawię Wam niekwestionowane zalety i wady obu tych opcji byście mogli dokonać odpowiedniego wyboru.

DJ na wesele – Za i przeciw

Z pewnością niekwestionowanym plusem DJ jest to że odtwarza on muzykę z płyt lub komputera a co za tym idzie wszystkie muzyczne kawałki nie posiadają fałszów. Utwór jest oryginalny a więc nikomu uszy nie zwiędną od złego wykonania, co zdarzyć się może przecież w przypadku wątpliwej jakości zespołu muzycznego.

Drugą sprawą która wpływa na korzyść DJ, jest bardziej elastyczny repertuar który może zostać wręcz idealnie uzgodniony z Parą Młodą. Dj w swoich zbiorach może posiadać kilkaset utworów muzycznych, gdzie w przypadku zespołu liczba ta wynosi co najwyżej kilkadziesiąt. Ten fakt wpływa również pozytywnie na dobór kawałków w czasie rzeczywistym, które pod kątem stylu muzycznego można płynnie zmieniać w zależności od tego jak bawią się zaproszeni goście.

Jednak dobry DJ to nie samo granie, a co zapytacie ? wypadałoby też potrafić zachęcić ludzi do owej zabawy i „wyciągnąć” tych mniej pokornych na środek sali. A więc dobry DJ powinien być jednocześnie dobrym mówcą i wodzirejem. Te dwie kwestie powinny być nierozerwalne i są równie ważne. Dj zabiera głos już w momencie wchodzenia Pary Młodej na salę, wita gości, organizuje toasty, zabawy i konkursy. By więc położyć przysłowiową wisienkę na torcie, dodatkowym smaczkiem byłby fakt, gdyby dj posiadał przyjemny ala spiker radiowy głos.

Kolejną rzeczą którą odróżnia dj od zespołu tym razem w zakresie finansów – jest cena. Wynajęcie na wesele sześcioosobowego zespołu kosztować będzie więcej niż wynajęcie Dj z supportem. Dobre zespoły – czyli takie które naprawdę grają na żywo, mają artystyczne dusze i własne aranżacje kawałków muzycznych. Niestety – kosztują w granicach 7000 – 10.000 zł. Oszczędności w przypadku wynajęcia Dj mogą być więc spore. Stawki w tej branży różnią się od siebie i są niższe.

Podsumowując zalety i wady DJ.

+ Oryginalna muzyka w takich wersjach jakie słychać w radiu i tv

+ Możliwość dokładniejszego ustalenia repertuaru muzycznego.

+ Szerszy repertuar muzyczny w stosunku do zespołów muzycznych.

+ Korzystniejsza cena

– Brak instrumentów na żywo

– Brak prądu = brak grania 🙂

Zespół na wesele – Za i przeciw

Zespół na wesele wydaje się być lepszym wyborem dla osób które cenią i chciałyby posłuchać muzyki na żywo. Jest to główna różnica między zespołem a dj’em. Głębokie romantyczne brzmienie saksofonu dogrywane przy pierwszym tańcu, czy też dźwięk akordeonu podczas przyśpiewek z gośćmi przy stołach to z pewnością wyróżnik i coś czego przy dj. nie usłyszycie.

Kolejną rzeczą jest odwrotna analogia do „oryginalnie” puszczanej muzyki – a dokładnie chodzi o własne aranżacje. Dobry zespół ma swoje własne oryginalne aranżacje kawałków muzycznych – wprowadza nie rzadko swoje dodatki instrumentalno-wokalne, by wykonanie było jeszcze bardziej „czadowe” niż oryginał. Potrafi zagrać kawałek disco-polowy w stylu rocka by rozgrzać atmosferę na parkiecie do czerwoności. Podkreślę – tyczy się to naprawdę dobrych zespołów , bo znaczna część zespołów gra kawałki na tzw. „jedno kopyto” przy tych samych podkładach muzycznych. Decydując się na dany zespół, dobrze wcześniej jest posłuchać go na żywo. Można wówczas „poczuć” czy dany styl grania, pasował będzie do Waszego wesela.

Podsumowująć zalety i wady zespołu.

+ Brzmienie instrumentów na żywo

+ Własne aranżacje kawałków muzycznych

+ Zaśpiewają akapella nawet jeśli zabraknie prądu

– wyższa cena

– ograniczona możliwość ingerencji w repertuar muzyczny

A więc co będzie najlepszym wyborem na wesele, zespół czy dj?

Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujecie,poza powyższym warto jeszcze zorientować się jaką oprawą świetlną dysponuje dany zespół czy dj. Jest to bardzo ważne ponieważ klimat świateł na sali, ma niewątpliwy wpływ odczucia gości podczas zabawy. Nikt nie mówi by bawić się przy stroboskopach jak na dyskotece. Jednak półmrok świateł na sali z nowoczesną oprawą świetlną dj lub zespołu, zapewnia fantastyczny klimat do tańca i zachęca do zabawy nawet tych najbardziej leniwych gości.

Jeśli zdecydowaliście się na DJ to z czystym sumieniem oraz gwarancją na udaną i profesjonalnie poprowadzoną zabawę, mogę polecić Wam Dawida Chrzempca zwanego- DJ Dual. Posiada wszystkie zalety wynikające z powyższego artykułu – łącznie z wisienką na torcie, czyli czaderskim pięknie brzmiącym radiowym głosem, który trafia nie tylko do uszu ale i do serc gości bawiących się na weselu. Poza tym możecie liczyć również na świetny profesjonalny sprzęt, kapitalne prowadzenie a także ciekawe i oryginalne konkursy i zabawy.