Sesja plenerowa w dniu ślubu to zły pomysł ?

Zastanawialiście się czy lepiej byłoby wykonać plenerową sesję ślubną w dniu ślubu czy na spokojnie w innym terminie po weselu? Poniżej postaram się powiedzieć Wam, dlaczego sesja plenerowa w dniu ślubu to średni pomysł.

Czas wesela to przede wszystkim czas dla Was i dla Waszych gości. Wesele ma się jedno i nie można go powtórzyć. Pieczołowicie przygotowujecie i planuje każdy szczegół, tak by wszystko było dopięte na ostatni guzik i wypadło jak najlepiej. Warto więc „wycisnąć” z tego dnia jak najwięcej czasu dla siebie oraz na obcowanie z gośćmi, nie tracąc go na rzeczy które z powodzeniem można wykonać kilka dni po uroczystości.

Przeciętna sesja plenerowa zajmuje od 1h do 2h. Nawet jeśli, wokół Waszej sali jest piękny ogród i uważacie go za piękną miejscówkę, – nie róbcie sesji w dniu ślubu.

Para Młoda powinna być na sali z gośćmi, TAK – to Wy jesteście motorem napędowym dla Waszych gości, i głównymi aktorami w filmie. Kiedy nie będzie Was przez dłuższy okres czasu, scenariusz może pójść nie tak. Dla zespołu/dj jest to szczególne ważne. Sposób dobierania repertuaru i zabaw w dużej mierze uzależniona jest od Pary Młodej. To właśni ona, pociąga za sobą całą resztę bawiących się ludzi.

Ponad to, czy warto ryzykować utratę obcasa albo ubrudzenie sukni ślubnej od trawy w środku wesela ? Sesja ślubna o ile nie jest totalnie klasyczna, nie polega tylko na pozowaniu w stojącej pozycji. Niekiedy by zrobić wyszukane zdjęcia w plenerze, trzeba się nieco „poświęcić” – położyć na ziemi, oprzeć o drzewo a nawet wskoczyć do wody. By mieć głowę wolną od stresu – dla własnego spokoju i dobrej zabawy, lepiej ustalcie z fotografem inny dogodny termin po weselu.

Jak nie sesja plenerowa w dniu ślubu, to co warto zrobić jeśli ma się do dyspozycji ładny ogród obok sali ?

Jeśli macie w obrębie sali ślubnej ogród lub inne urokliwe miejsce na plener – to super. Tym bardziej, jeżeli pogoda dodatkowo sprzyja, warto rozważyć właśnie tam zrobienie zdjęć z rodziną i przyjaciółmi. Pozowane zdjęcia z gośćmi oraz zdjęcie grupowe to doskonała pamiątka. Zdjęcia z rodziną i w ogóle, zdjęcia robione w plenerze przy naturalnym świetle, mają niepowtarzalną naturalność. Dodatkowo nie szybko zdarzyć może się okazja by wspólnie znaleźć się z wszystkimi dziadkami, ciociami, rodzeństwem oraz przyjaciółmi na jeden imprezie. Warto więc po kolei wykonać takie zdjęcia, ponieważ po weselu nie będzie już takiej możliwości.

A jeśli nie macie wyboru, i musicie zrobić sesję plenerową w dniu ślubu ?

Oczywiście, tak też może się zdarzyć! Być może czeka Was długo okresowy wyjazd zaraz po ślubie, i nie będzie Was na miejscu, co uniemożliwi wykonanie sesji ślubnej. Jeśli tak się stanie, dobrze się do sesji przygotujcie. Obejrzyjcie kilka dni wcześniej swoją miejscówkę. Przemyślcie dokładnie, i zaplanujcie swoją sesję z długopisem i kartką papieru zapisując wszystko, tak by niczego nie zapomnieć. Jeśli ma być sesja z dodatkami typu parasolka, czy tabliczki z napisami – nie zapomnijcie ich wziąć.

Warto także poinformować o tym fakcie fotografa. Będzie on wówczas wyposażony w odpowiedni sprzęt, tak by wykonać Wam zdjęcia plenerowe na miejscu w odpowiednio krótkim czasie.