Na czym polega zabawa wycieczka do zoo na weselu.

Będąc na weselu jedną z ciekawszych i dającą dużą dawkę emocji zabaw weselnych, jest zabawa pt. Wycieczka do Zoo. Na czym polega ta zabawa i co gwarantuje dużo śmiechu ?

Po oczepinach przychodzi czas na konkursy oraz zabawy weselne. Często spotykaną zabawą, dającą dużą dawkę emocji oraz rywalizacji, jest zabawa Wycieczka do Zoo. W zabawie biorą udział dwie rodziny. Rodzina Panny Młodej oraz rodzina Pana Młodego. W klasycznej wersji tej zabawy udział wziąć może razem 14 osób, po siedem z każdej rodziny.

Reprezentanci pierwszej rodziny np: Panny Młodej, siadają obok siebie na rozstawionych obok siebie krzesłach. Analogicznie na przeciwko nich w odstępie kilku metrów, siada druga rodzina Pana Młodego. Rodziny siedząc na przeciwko siebie widzą się, ponieważ siedzą do siebie przodem. Każda rodzina sama , lub też prowadzący zabawę, ustala kto w danej rodzinie będzie kim. Rodzina składa się z pięciu ludzi: Taty, Mamy, Witka, Jacka i Zosi, oraz dwóch zwierząt: Słonia oraz Psa. Kiedy wszyscy mają już przypisane swoje role, prowadzący zabawę zaczyna czytać opowieść o rodzinnej wycieczce do Zoo.

Opowieść zaczyna się od słów: „„Był piękny słoneczny dzień, a więc TATO postanowił zabrać DZIECI do ZOO, by mogły zobaczyć SŁONIA.”

Na hasło TATO – osoba z danej rodziny która jest wybrana jako Tata, musi szybko wstać i obiec całą swoją rodzinę po czym jak najszybciej usiąść na swoim krześle. Podobnie jest z Witkiem , Jackiem i Zosią Słoniem i Azorem. Kiedy podczas czytania opowieści pojawi się słowo DZIECI , w tym momencie wstać muszą wszystkie dzieci, a więc: Witek, Jacek i Zosia i obiec swoją rodzinę dookoła po czym usiąść na swoich krzesłach. Przy słowie RODZINA – cała rodzina wstaje i obiega wszystkie krzesła dookoła. Na Hasło ZWIERZĘTA – wstają i obiegają swoją rodzinę,osoby którym zostały przypisane role zwierzęce, a więc Słoń oraz Pies.

Poniżej znajduje się dokładnie rozpisany rozkład ról

Tata – biegnie tylko tata

Mama – biegnie tylko mama

Witek – biegnie tylko Witek

Zosia biegnie tylko Zosia

Jacek – biegnie tylko Jacek

Słoń – biegnie tylko słoń

Pies – biegnie tylko pies

DZIECI – biegną razem Witek,Zosia oraz Jacek

RODZINA – biegną wszyscy poza słoniem oraz psem

ZWIERZĘTA – biegną razem tylko słoń oraz pies.Kto wygrywa zabawę wycieczka do Zoo ?

Wygrywa ta drużyna, która była szybsza i częściej siadała na krzesłach jako pierwsza. Punkty liczy prowadzący, nie rzadko bywa również tak,że zwycięzcą zostaje ta drużyna która zdobyła najgłośniejsze oklaski od kibicującej jej publiczności.