Kamerzysta na wesele, czy warto go wynajmować ?

kamerzysta na wesele w koninie i turku

No jasne że nie! Komu chciałoby się oglądać 3 godzinny „taśmociąg” weselny z tańczącymi ciociami i podpitymi wujkami z wąsem! Nuda nuda i jeszcze raz nuda! To oczywiście sarkazm, ponieważ dziś filmy weselne wyglądają zgoła inaczej niż jeszcze 10 lat temu. Czy warto więc wynająć kamerzystę czy pozostać przy samym fotografie ?

Dzisiejsza trendy nowoczesnego filmu z wesela, to treściwość, subtelny styl oraz dynamika. Większość par młodych, nie chce już długich filmów weselnych ciągnących się godzinami. Oczekują nowoczesnych kadrów, trailera, skrótu z wesela oraz ślubu jak i teledysku ślubnego. Optymalna długość materiału powinna mieścić się między 20-45 min. Dla tych co wolą nieco dłuższe filmy , wystarczający maks to 1.5 h.

Jeśli wynajmiecie kamerzystę,po latach wróćcie do filmu i docenicie jego wartość.

Wiecie kiedy najlepiej ogląda się film z wesela ? Najlepiej zaraz kiedy obejrzycie film po weselu, odłóżcie go na półkę i włączcie dopiero za kilka lat. Wtedy dopiero, docenicie jego prawdziwą wartość, oraz to, co zmontował dla Was wasz kamerzysta. Odczuwa się wówczas upływający czas. Zobaczyć można jak zmieniliście się Wy, oraz jak zmienili się Wasi goście, którzy bawili się razem z Wami. To wszystko w ruchu. Prawdziwy taniec, prawdziwe życzenia oraz przysięga. Tego nie odda w żaden sposób, choćby najpiękniejsza, ale jednak – nieruchoma fotografia zrobiona w dniu ślubu.

Dla dzieci i wnuków.

Po latach przy kominku przy rodzinnym spotkaniu, Wasze dzieci a później również wnuki zobaczyć będą mogły Wasze wesele razem z Wami. Filmy weselne w ciągu najbliższych 10-15 lat, z pewnością będą ewoluowały. Być może za jakiś czas, będziemy oglądać je w okularach 3d, by poczuć się jakbyśmy byli na sali. Dlatego też warto będzie wrócić do historii, by pokazać dzieciom jak wyglądało współczesne wesele w 2020 r. Czy nie byłaby to wspaniała okazja do spędzenia wspólnego czasu?

Tak po prostu – żeby sobie przypomnieć.

Pamięć jest ulotna, a film z wesela to żywe chwile do których możesz wrócić. Zobaczysz swoich dziadków składających życzenia, zobaczyć tatę który prowadzi Cię do ślubu czy też swój wyjątkowy tort weselny. W filmie obraz to nie wszystko. Dzięki nagraniu, posłuchasz jeszcze raz kawałków muzycznych ze swojego wesela i zobaczysz jak wspaniale bawiłaś się przy nich, wraz ze swoimi gośćmi.

Czy warto więc wynajmować kamerzystę lub ekipę kamerzystów na własne wesele ?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, jednak gorąco Was do tego zachęcam. Nawet jeśli teraz nie czujecie takiej potrzeby, być może za jakiś czas się to zmieni. Za kilka lat po ślubie możecie więc żałować swojej decyzji. Niestety z przykrością stwierdzicie wówczas, że czasu cofnąć się nie da. Będzie już za późno – bo wesela nie da się powtórzyć. Zostaną Wam wtedy tylko wspomnienia na fotografiach ślubnych. Należy mieć na uwadze także to, że nie rzadko obecnie filmy na wesele, nagrywane są lustrzankami. Tutaj możesz przeczytać, jaka jest różnica pomiędzy filmem nagrywanym lustrzankami a kamerą.